Szkolne Mistrzostwa Wiedzy

11 lutego 2015

Mistrzostwa wzbudzały wśród uczniów silne emocje już na tydzień przed wyznaczonym terminem ich rozpoczęcia. Wreszcie nadszedł dzień, na który jedni oczekiwali z obawą inni z nadzieją. Każdy z uczestników losował pytania o różnym stopniu trudności ze wszystkich przedmiotów nauczania. W eliminacjach triumfowali uczniowie klas młodszych, bowiem wśród trójki finalistów znalazł się tylko jeden szóstoklasista. Finały obserwowali nauczyciele, rodzice i delegacje z wszystkich klas. Walka była wyrównana. Różnicą punktów zdobytych w eliminacjach zwyciężyła Aleksandra Leszkiewicz z klasy IIIa. Drugie miejsce zajął Kacper Żołądkowski z klasy szóstej, a trzecie Albert Dybowski również z klasy IIIa. Nagrody pozostaną niespodzianką aż do kwietnia.

Zastanawiałam się, czy wziąć udział w mistrzostwach. Choć odpadłam w eliminacjach, cieszę się, bo udowodniłam innym i sobie, że potrafię przełamać niepewność i strach.

Angelina Apolinarska

Żałuję, że się nie udało. Byłem tak blisko finału. Cieszę się jednak, że wystartowałem. Awans do II etapu uważam za niezłe osiągnięcie.

Staś Mazur

Było mi przykro, że nie dostałem się do finału, bo brakowało mi tak niewiele. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej.

Olaf Rejewski