Szkolne Mistrzostwa Wiedzy

11 lutego 2015

Mistrzostwa wzbudzały wśród uczniów silne emocje już na tydzień przed wyznaczonym terminem  ich rozpoczęcia. Wreszcie nadszedł dzień, na który jedni oczekiwali z obawą inni z nadzieją. Każdy z uczestników losował pytania o różnym stopniu trudności ze wszystkich przedmiotów nauczania. W eliminacjach triumfowali uczniowie klas młodszych, bowiem wśród trójki finalistów znalazł się tylko jeden szóstoklasista. Finały obserwowali nauczyciele, rodzice i delegacje z wszystkich klas. Walka była wyrównana. Różnicą punktów zdobytych w eliminacjach zwyciężyła Aleksandra Leszkiewicz z klasy IIIa. II miejsce zajął Kacper Żołądkowski z klasy szóstej, a trzecie Albert Dybowski również z klasy IIIa. Nagrody pozostaną niespodzianką aż do kwietnia.

Bardzo się denerwowałem. Pechowo wyciągnąłem pytanie z historii w dwóch etapach.

Cieszę się z drugiego miejsca.

Kacper Żołądkowski

Niewiele zabrakło mi do przejścia do II rundy. Trudno, miałam pecha. Jednak na kilka trudnych pytań udało mi się odpowiedzieć. Najdłużej zastanawiałam się nad pytaniem z teatru. Na szczęście przypomniałam sobie spektakle w teatrze Rampa.

Anna Zatryb

Nie brałem udziału w mistrzostwach. Ale jestem pełen uznania dla kolegów i koleżanek, którzy podjęli ten wysiłek.

Gabryś Cegieła