Szkolny Kiermasz Świąteczny

10 grudnia 2010

Dnia 10 grudnia 2010r. wyczarowaliśmy w naszej szkole niezwykły, świąteczny nastrój. Wszystko to za sprawą kiermaszu, który corocznie organizowany jest w duchu bożonarodzeniowej pomocy potrzebującym. Uczniowie od wielu tygodni przygotowywali swoje prace, by wyznaczonego dnia wystawić je na barwnych stoiskach.

Uczestnicy kiermaszu mogli wybierać pośród niezliczonej ilości ręcznie robionych, niepowtarzalnych wyrobów. Tę niezwykłą, szlachetną galerię wypełniły papierowe anioły, pracowicie wykonane ozdoby choinkowe, lampioniki, kolorowe pudełka i karty świąteczne. Dzieci oferowały też figurki ceramiczne, własnoręcznie malowane koszulki i ramki do zdjęć, które były świetnym pomysłem na prezent gwiazdkowy dla najbliższych.

W centralnym miejscu kiermaszu znajdował się ogromny stół, na którym poustawiane były aromatyczne ciasta i pierniczki. Tuż obok można było znaleźć ręcznie wykonane kolczyki i bransoletki, które zostały sprzedane błyskawicznie licznym miłośniczkom błyskotek. Kolekcjonerzy starych monet i minerałów też mogli znaleźć coś dla siebie przy stoisku prowadzonym przez chłopców z 4 klasy.

Najmłodsi oblegali stoisko oferujące używane zabawki. Wystarczyło wykupić bilet, wykonać zapisane na nim zadanie i wymarzony drobiazg trafiał do nowego właściciela.

Kiermasz zakończył się sukcesem. Zebraliśmy ponad 3.000 zł. Największą jednak radość przyniosła wszystkim świadomość, że dzięki wspólnej pracy potrzebujące dzieci dostaną od nas wsparcie.

Dziękujemy wszystkim za pomoc przy organizacji kiermaszu. Życzymy też rodzinnych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku!

Wszystkie klasy miały stoiska z różnymi rzeczami. Razem z koleżankami sprzedawałam bransoletki, kolczyki i ozdobne pudełeczka. Nie tylko dzieci kupowały, ale też rodzice. Na kiermaszu można było nabyć koszulki, ceramiczne figurki, ozdoby choinkowe i stare monety. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z zabawkami. To wspaniałe, że co roku w naszej szkole odbywa się kiermasz, dzięki któremu uzyskujemy pieniądze, które przekazujemy na szlachetny cel.

Wiktoria Gapińska

Najbardziej podobało mi się stoisko ze starymi rzeczami takimi jak kule do muszkietu, guziki od mundurów i stare monety. Uważam, że to stoisko było najbardziej interesujące, ponieważ lubię historię oraz podobają mi się stare przedmioty. Najwięcej pieniędzy uzbierało stoisko z ciastkami. Serwowany tam przepyszne ciastka, babeczki i galaretki. Dzięki wszystkim uczestnikom kiermaszu uzbieraliśmy ponad 3.000 zł. Było wspaniale!

Mikołaj Iller

Wszyscy sprzedający uśmiechali się do swoich klientów. Każde stoisko starało się zebrać jak najwięcej pieniędzy. Cały zysk został przeznaczony na fundację Pani Ewy Błaszczyk AKOGO? Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu! Panowała bardzo miła atmosfera. Według mnie kiermasz był fantastyczny. Najbardziej podobały mi się koszulki i smaczne ciasta. Zrobiłam naprawdę duże zakupy! Nie mogę się doczekać kolejnego kiermaszu!

Olga Grabowska

Stałam przy stoisku z koszulkami razem z dwoma koleżankami z klasy i chłopakami z kl. 5. Odwiedziło nas bardzo dużo osób. Koszulki sprzedały się bardzo szybko. Ja sama kupiłam aż cztery! Uważam, że tegoroczny kiermasz był jednym z ciekawszych, ponieważ można było na nim znaleźć dużo oryginalnych rzeczy.

Basia Szatkowska

Gdy kiermasz się rozpoczął, wszyscy chcieli kupić koszulki. Galaretka, którą przyniosłam również się szybko sprzedała. Cieszę się, że zebraliśmy dużo pieniędzy, które przydadzą się potrzebującym dzieciom.

Weronika Kuran