Szkolny Kiermasz Świąteczny 2012

17 grudnia 2012

Wraz z nadejściem grudnia rozpoczyna się radosne oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia. W szkole jest to wytężony czas przygotowań dedykowanych najbardziej potrzebującym. Z myślą o kiermaszu świątecznym dzieci organizują się w grupy, których zadaniem jest wykonanie ozdób choinkowych, kartek, lampionów. Ważnym punktem akcji jest loteria fantowa, a także możliwość odpłatnej degustacji ciast przygotowanych przez rodziców. W tym roku pojawiło się również stoisko z używanymi książkami, płytami i grami.

Uwielbiam kiermasze świąteczne! Cieszę się, że tak dużo osób przyszło, by kupić wykonane przez nas przedmioty, a przy okazji wspomóc potrzebujących. Wspólnie z przyjaciółmi zajęłam się organizacją loterii fantowej. Naszymi klientami były w większości dzieci. Jestem zadowolona, bo z półek zniknęły prawie wszystkie przeznaczone na ten cel zabawki. Popularnością cieszyło się również stoisko z ciastami, bo kto nie chciałby spróbować domowych, świątecznych specjałów! Uważam, że kiermasz mógłby potrwać znacznie dłużej. Bardzo się cieszę, że nasza szkoła organizuje takie imprezy.

Olga Grabowska

Wspólnie z moim kolegą Michałem, który był przebrany za Świętego Mikołaja, pomagaliśmy uczniom z klasy Ib obsługiwać ich stoisko. Mali handlowcy potrzebowali wsparcia przy przyjmowaniu pieniędzy i wydawaniu reszty. Udało nam się sprzedać całkiem dużo rzeczy i zarobiliśmy ponad 300zł. Wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne. Uważam, że to była to ważna i bardzo udana akcja.

Przemek Rek

Sprzedawałam ciasta i pierniczki na najbardziej chyba obleganym stoisku ze słodkościami. Na początku było bardzo dużo ludzi. Trzeba było szybko podawać zamówione smakołyki i jednocześnie liczyć pieniądze - co było bardzo męczące. To był już mój ostatni kiermasz w tej szkole i mam nadzieję, że w następnych latach padną kolejne rekordy w ilości zebranych pieniędzy, a każda taka akcja będzie dużym sukcesem.

Basia Szatkowska