Z telewizją za pan brat

14 stycznia 2016

W styczniu uczniowie klas młodszych naszej szkoły, wybrali się na wycieczkę do Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza w Warszawie. Zwiedzaliśmy budynek TVP oraz słuchaliśmy ciekawych opowieści przewodnika o pracy "po drugiej stronie telewizora." Na samym początku udaliśmy się do studia, gdzie codziennie nagrywany jest program pt. "Świat się kręci". Tam podziwialiśmy wystrój sali - mnóstwo świateł, kamer i monitorów, dzięki którym powstaje każdy odcinek. Kolejnym zwiedzanym przez nas miejscem było studio programu "Pytanie na śniadanie", gdzie mogliśmy poczuć się jak prawdziwi prowadzący, zasiadając na kanapach, a nad głowami mając "latającą" kamerę. Oglądaliśmy również garderoby i charakteryzatornie, a ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Telewizji, gdzie zgromadzono różne sprzęty i rekwizyty używane dawniej do nagrywania programów i filmów.

Wycieczka bardzo się wszystkim podobała i uświadomiła, że to co oglądamy w telewizji to ciężka, wielogodzinna praca wielu ludzi.

Julia Tuzimek

Świat telewizji, to świat magii, który bardzo mi się podobał.

Marta Zaremba