Uroczysty apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości

8 listopada 2019

W tym roku cała szkoła odśpiewała hymn Polski a następnie uczniowie przedstawili teksty, wiersze i zaśpiewali pieśni związane z rocznicą niepodległości. Ale najważniejsza dla nas wszystkich jest pamięć o tych, którzy oddali życie za to, abyśmy mogli żyć w wolnej ojczyźnie.

8 listopada odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Niepodległości. Na początku nauczyciel od historii opowiedział, dlaczego wspólnie spotkaliśmy się. Następnie zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu. Po chwili klasa 6 zarecytowała kilka wierszy i zaśpiewała kilka patriotycznych pieśni. Było to niepowtarzalne przeżycie.

Anna Malicka

Cała szkoła zebrała się na górze. Na początku pan od historii wygłosił mowę, potem zaśpiewaliśmy hymn Polski, a następnie klasa 6 zaczęła recytować wiersze i śpiewać pieśni patriotyczne.  Szczególnie podobały mi się wiersze.

Witold Lichacz

O godzinie 11.11, tak jak większość szkół, zaśpiewaliśmy hymn naszego kraju. Później odbyło się przedstawienie młodszych klas. Bardzo podobały mi się piosenki, które śpiewali. Przemówienie jednego z naszych nauczycieli wzruszało.

Antonina Szpak