Uroczysty apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości

8 listopada 2019

W tym roku cała szkoła odśpiewała hymn Polski a następnie uczniowie przedstawili teksty, wiersze i zaśpiewali pieśni związane z rocznicą niepodległości. Ale najważniejsza dla nas wszystkich jest pamięć o tych, którzy oddali życie za to, abyśmy mogli żyć w wolnej ojczyźnie.

Na początku uroczystości, o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn Polski. Po hymnie uczniowie klasy szóstej mówili niepodległościowe wiersze i śpiewali pieśni. Najbardziej podobał mi się występ Lidii, Laury, Marysi, a zwłaszcza Weronika śpiewająca „Rozkwitały pąki białych róż”. Uroczystość była dla wszystkich bardzo podniosła.

Zosia Pietrusiewicz

Wspólnie zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu Polski. Śpiewaliśmy też inne pieśni z czasów wojennych. Podobało mi się jak Weronika z klasy szóstej śpiewała „Białe róże”.  Inne dzieci z tej klasy mówiły piękne wiersze o naszym kraju. Uroczystość była bardzo dla nas ważna.

Alicja Chrapkowska