Warsztaty filmowe w kinie Luna

20 listopada 2019

Tematem warsztatów organizowanych przez Centrum Edukacji Filmowej było przedstawienie uczniom ważniejszych gatunków filmowych. Omówienie każdego gatunku poparte zostało fragmentami filmów. Po lekcji dzieci obejrzały film fantasy „BFG Bardzo Fajny Gigant”                      o przeplatanej humorystycznymi scenami odwiecznej walce dobra ze złem.

Najpierw byliśmy na zajęciach, gdzie pani objaśniała nam, jakie są gatunki filmowe. Były tam takie gatunki jak fantasy, komedia, musical, film przygodowy i inne. Po każdym gatunku pani pokazywała nam kawałek filmu pasującego do omawianego tematu. Na końcu obejrzeliśmy film „BFG Bardzo Fajny Gigant”. Ten film niezbyt mi się podobał, ale lekcja tak.

Zofia Pietrusiewicz

Po lekcji udaliśmy się do bufetu, gdzie kupiliśmy przekąski. Potem obejrzeliśmy film „BFG Bardzo Fajny Gigant”. Film ten był trochę dziecinny, ale w miarę fajny. Dzięki zdobytej wcześniej wiedzy stwierdziłam, ze film jest mieszanką fantasy i filmu przygodowego. Był też trochę śmieszny. Podobało mi się.

Aleksandra Klank

Na zajęciach było super. Mogłem się wiele nauczyć o różnych gatunkach filmów. Najciekawszym gatunkiem filmowym były musicale. Ale film „BFG” był zbyt dziecinny.

Staś Olechowski

Film „BFG” rozgrywał się w Anglii.  Był bardzo fajny i ciekawy, Polecam ten film :).

Michał Lubański