WARSZTATY NOWYCH DOŚWIADCZEŃ „POGROMCY ZMIERZCHU”

16 kwietnia 2019

Klasy II i III wzięły udział w WARSZTATACH NOWYCH DOŚWIADCZEŃ „POGROMCY ZMIERZCHU” w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach. Podczas warsztatów mieliśmy okazję zobaczyć i doświadczyć jak wygląda życie codzienne osób niewidomych i słabowidzących. Poznaliśmy również różne pomoce szkolne i nowoczesną technologię, która jest wykorzystywana podczas zajęć, jak i w życiu codziennym. Zapoznaliśmy się z alfabetem Braille’a. Dzięki różnym zabawom mogliśmy doświadczyć rzeczywistości, w której na co dzień uczą się i żyją niewidome dzieci. Zdobyte doświadczenia pomogły nam zrozumieć ten specyficzny świat, a także nauczyły nas empatii, większej otwartości oraz tolerancji.

Warsztaty w Laskach bardzo mi się spodobały. Uważam, że były ciekawe. Pani prowadząca je w szczegółowy sposób objaśniła nam z jakimi trudnościami muszą się zmierzyć dzieci słabowidzące i niewidome. Do tej pory nie zdawałam sobie sprawy, że mają tak ciężko. Nauczyłam się jak pomagać takim osobom i jak je wspierać.

Marlena Radzikowska

Dzięki różnym zabawom podczas warsztatów zrozumiałem i uświadomiłem sobie z jakimi problemami muszą codziennie mierzyć się osoby niewidome. My, którzy mamy dobry wzrok czasami tego nie doceniamy. Myślę, że mamy łatwiej. Dlatego musimy pomagać takim osobom. Warsztaty były interesujące.

Bruno Bartnowski