Warsztaty i spektakl „Cyrulik sewilski” w Operze Kameralnej

11 października 2016

„Cyrulik sewilski” to najsłynniejsza opera Gioacchino Rossiniego. Piękna muzyka, perfekcyjne wykonanie, akcenty komediowe opery a także warsztaty wprowadzające widzów w klimat epoki i akcję sztuki włoskiego mistrza sprawiły, że dzieci opuszczały gmach opery z postanowieniem, że koniecznie muszą tu jeszcze wrócić.

W operze byłam pierwszy raz. Muszę przyznać, że bardzo mi się podobało, chociaż artyści śpiewali po włosku. Uważam, że każde miejsce związane ze sztuką jest bardzo ciekawe i pouczające. Lubię nasze wspólne wyjścia i wyjazdy z naszą klasą.

Tosia Szpak

We wtorek byliśmy w Operze Kameralnej” na „Cyruliku sewilskim”. Razem z nami na widowni siedzieli uczniowie innych szkół podstawowych i gimnazjalnych. Artyści śpiewali po włosku a mówili po polsku. Na szczęście warsztaty wprowadziły nas nie tylko w specyfikę sceny operowej, ale również w akcję opery i wszyscy rozumieli treść tego, co dzieje się na scenie. Opera była bardzo ciekawa i chyba pójdę na drugi spektakl.

Andrzej Lichacz