Wieczorek Integracyjny klas IV-VI

13 września 2007

W miniony czwartek - tuż po ostatnich zajęciach - sala teatralna przeistoczyła się w wesołą przestrzeń wypełnioną gwarem i zabawą. Kolorowe dekoracje pieczołowicie zrobiła klasa piąta, która objęła patronat nad inicjatywą wieczorku integracyjnego i przygotowała z tej okazji wiele ciekawych i widowiskowych konkursów.

Ideą spotkania klas IV-VI było powitanie nowoprzybyłych uczniów i wspólna zabawa, dzięki której topnieją wszelkie lody, a koleżeńskie relacje nabierają innego, barwnego wymiaru.

O godzinie 16.00 rozbrzmiała muzyka i tym samym zaczął się pierwszy konkurs pt. ,,You can dance". Przed jury stanęła grupka uczestników, których zadaniem było zaprezentowanie ciekawego układu tanecznego. Mimo tego, że wszyscy tańczyli bardzo dobrze, pierwszą nagrodę otrzymała Kasia z piątej klasy, której umiejętności baletowe w sposób niezwykle widowiskowy wzbogaciły występ.

Kolejnym polem do rywalizacji był ,,Idol" - dla śmiałków, którzy mieli ochotę zaprezentować swoje zalety wokalne. Tym razem bezkonkurencyjny okazał się duet z klasy szóstej. Tomek i Jeremi nie tylko zaśpiewali, ale również zadbali o teatralny walor swojego wystąpienia. Tą właśnie niesamowitą dawką humoru i swobody aktorskiej zdobyli uznanie sędziów i publiczności.

Ostatni konkurs, nazwany przez organizatorki ,,Salonem fryzur", wymagał od uczestników kreatywności i fantazji w układaniu włosów wybranych ,,modeli" i ,,modelek". Przez ok. 30 min. trwało intensywne upinanie, czesanie i układanie wymyślnych fryzurek. Wszystko po to, by zaskoczyć jury niebanalnym pomysłem. Nagrody w tej dziedzinie powędrowały: w kategorii dziewczęcej do Ani (z klasy piątej), której stylistką była Jessica i w kategorii męskiej do Jeremiego (z klasy szóstej), którego fryzura był pracą zbiorową.

Po pełnej wrażeń rywalizacji wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do stołówki na przepyszną pizzę, którą zorganizował Pan Dyrektor.

Zabawa była niezwykle udana. Miłe wspomnienia wspólnie spędzonego czasu dla wszystkich uczestników wieczorku stały się energetyzującą dawką wesołości i dobrego humoru, które przydadzą się przed nadejściem długiej, szarej jesieni.