Wiersze na Sztuki!

20 listopada 2015

W poetyckim nastroju, przy blasku świec, dzieci z klas starszych mówiły wiersze największych polskich poetów. Zawarta w poezji refleksja nad przemijaniem czasu i wartością ludzkiego życia udzieliła się słuchaczom. Nastrojowe piosenki do tekstów znanych twórców oraz barwne obrazy podkreśliły charakter tego wieczoru - niezapomnianego spotkania z poezją.

Wieczór poetycki zmienił naszą salę w tajemnicze miejsce pełne muzyki i poezji. Było przyciemnione światło, stare książki, maszyna do pisania i wspaniałe wiersze. Mogliśmy się poczuć jak prawdziwi poeci. Dla publiczności przygotowano poczęstunek i niesamowite miejsce. Wszyscy byli zadowoleni.

Stanisław Mazur

Wiersze Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Ks. Twardowskiego i innych poetów są napisane nie tylko dla dorosłych. Dzieci i młodzież również odnajdują w nich coś dla siebie. Bardzo mi się one podobają. Przy deklamowaniu wierszy pomogły nam bardzo zajęcia Koła Literackiego oraz zajęcia z Dykcji i Teatru w naszej szkole.

Lena Rynkun – Werner

Cieszę się, że przyszło dużo osób. Wśród widzów zobaczyłam moją najlepszą koleżankę.

Tosia Merecz