Wizyta w Fundacji Pomocy Dzieciom z chorobą nowotworową

22 grudnia 2005

Zebraną kwotą podczas świątecznego kiermaszu, postanowiliśmy wesprzeć FUNDACJĘ POMOCY DZIECIOM Z CHOROBĽ NOWOTWOROWĽ.
Na miejscu zostaliśmy przywitani przez panią Annę Jankowską - Drabik, która dość obszernie opowiedziała nam o zasadach działania fundacji, jednocześnie oprowadzając nas po całym budynku. Mogliśmy zajrzeć do sali zabaw, w której znajduje się mnóstwo pluszaków, obejrzeć pokoje, w których mieszkają dzieci i ich opiekunowie, podziwiać bogato wyposażoną salę gimnastyczno - rehabilitacyjną, czy nawet zerknąć do niewielkiej kaplicy. Najwięcej czasu jednak spędziliśmy przy pięknie przystrojonej choince w przytulnej sali kominkowej. Tam zostaliśmy ugoszczeni ciastem i sokami. Sporo czasu poświęciliśmy na oglądanie mnóstwa albumów ze zdjęciami dzieci. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że nie tylko my wyjeżdżamy na warsztaty do Mostówki.
Po godzinnych dyskusjach na różne tematy nastąpił moment najważniejszy - delegacja uczniów przekazała na rzecz fundacji zebrane podczas świątecznego kiermaszu pieniądze.
Najbardziej wzruszającym momentem okazało się pożegnanie, ponieważ w ramach podziękowania wszyscy otrzymaliśmy ręcznie malowane przez chore dzieci bombki i aniołki.
uczniowie kl. IV - VI z wychowawczyniami
Więcej informacji na temat naszej akcji można znaleźć na www.fundacja.net