Wycieczka do Jednostki Wojskowej nr 1230 w Wesołej.

27 listopada 2008

W dniu 27 listopada wzięliśmy udział w niezwyklej wycieczce. Razem z innymi klasami wybraliśmy się autokarem do Jednostki Wojskowej nr 1230 w Wesołej.

Na miejscu przywitał Nas ppłk Arkadiusz Siwak. Zwiedziliśmy salę, w której odbywają się ważne narady, zobaczyliśmy różne rodzaje starej broni, naboi, dokumentów, obrazów, medali itp. Wiemy już też, jak wyglądali obrońcy Polski - dawniej np. kościuszkowcy.

Najwięcej jednak zadowolenia dostarczyła nam możliwość zobaczenia prawdziwych czołgów - mogliśmy do nich wejść, oraz broni - mogliśmy każdej dotknąć . Czuliśmy się, jak prawdziwi żołnierze.

Oczami uczniów - Wycieczka do Jednostki Wojskowej nr 1230 w Wesołej.
Było super! najbardziej ze wszystkiego spodobał mi się pies - suczka, Jadzia. Aby, jak najwięcej takich psich żołnierzy.

Maria Redmer

Zawód żołnierza to naprawdę bardzo trudny zawód. Muszą nosić ciężką broń - wiem to, bo mogłem na wycieczce spróbować strzelać - oczywiście broń nie była nabita.

Jakub Piasecki

Fajnie jest być w tym samym miejscu, co prezydent. Ciekawe jakie decyzje zostały tam podjęte? Wycieczka była bardzo udana.

Piotr Walasek