Wycieczka do Muzeum Etnograficznego

7 listopada 2013

Byliśmy dzisiaj na bardzo ciekawej  lekcji muzealnej pt. "Kaligrafia, alfabety, pisma Dalekiego Wschodu w Państwowym Muzeum Etnograficznym; Muzeum dla Dzieci im. J. Korczaka.

Uczniowie poznali sztukę pisania alfabetu hebrajskiego, arabskiego i dewanagari.

Nauczyli się rozróżniać litery od znaków. Dowiedzieli się co musza zrobić ich rówieśnicy w innych częściach świata, żeby opanować trudną sztukę pisania i czytania.

Dzieci obejrzały prezentację, wykonywały zadania edukacyjne, kaligrafowały chińskie i japońskie znaki oraz grały w izraelską grę.

Dla mnie na wycieczce było bardzo ciekawie, bo pisaliśmy chińskie litery. Zainteresowały mnie też znaki arabskie.

Andrzej Lichacz

Zainteresowały mnie japońskie znaki i wiele nowych liter się nauczyłem z innych alfabetów. Podobało mi się też kiedy graliśmy w grę Dreidle.

Witek Lichacz

Bardzo mi się podobały znaki japońskie, gra w Dreidla i to, że mogłam dotykać prawdziwego starego naczynia arabskiego.

Marika Korytkowska

Nie wiedziałem, że na świecie istnieją takie trudne litery i znaki i to było dla mnie nowe odkrycie.

Olgierd Grabowski