Wycieczka do Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie

14 czerwca 2012

W muzeum poznaliśmy wiele faktów z życia wybitnej uczonej. Zajmując się badaniem promieniotwórczości dokonała odkryć na skalę światową. Mimo ogromnej sławy i poświęceniu się nauce pozostała osobą skromną, kochającą swoją rodzinę i ojczyznę a także otwartą na potrzeby innych.

Na początek pani włączyła nam 25-minutowy film o całym życiu Marii Skłodowskiej - Curie. Dowiedzieliśmy się, że wynalazła dwa pierwiastki promieniotwórcze: polon i rad razem ze swoim mężem Piotrem Curie. Na podstawie tego dokumentu odpowiadaliśmy na pytania. Kolejna zabawa to wykreślanka, a ostatnia to quiz. Wszyscy dostaliśmy nagrody: magnesy i naklejki. Potem poszliśmy na lody. Cały dzień spędziliśmy bardzo miło.

Marysia Sarnacka

W muzeum zostały zgromadzone przedmioty należące do Marii Skłodowskiej takie jak rzeźbiona figurka słonia ofiarowana jej przez prezydenta Stanów Zjednoczonych i przyrządy z pracowni chemicznej. Najbardziej jednak zdziwił mnie fakt, że nazwiskiem Curie nazwany został minerał. Cieszę się, że mogliśmy poszerzyć naszą wiedzę na temat fizyki i chemii.

Ewelina Rybus

Dzięki odkryciom Marii Curie możemy leczyć choroby nowotworowe za pomocą radu, możemy korzystać z energii elektrowni jądrowych, a podróże kosmiczne mogą przebiegać sprawniej.

Marek Piętka

Podobało mi się to, w jaki sposób przygotowane były te zajęcia. Rzadko na wycieczkach oglądamy filmy i gramy w tak rozwijające gry.

Bruno Parzych