Wycieczka do Muzeum Techniki

10 listopada 2011

Tym razem w Muzeum Techniki braliśmy udział w lekcji na temat historii lotów kosmicznych i przebiegu misji Apollo, zakończonych lądowaniem na Księżycu.
Naszą uwagę skupiły modele rakiety Saturn V, modułu księżycowego oraz załogowego statku Apollo 11. Następnie obejrzeliśmy interesująca wystawę "Cuda pod mikroskopem". Cud czy raczej złudzenie optyczne polega w niej na tym, że zaglądając w okular mikroskopu spodziewamy się zobaczyć ustawiony pod obiektywem przedmiot w odpowiednim powiększeniu. Tymczasem w mikroskopie powstaje obraz zupełnie nieoczekiwany...

W czasie lekcji dowiedzieliśmy się, kiedy odbyła się pierwsza wyprawa załogowa na Księżyc i jakie odkrycia towarzyszyły temu wydarzeniu. Na wystawie "Cuda pod mikroskopem" zobaczyliśmy między innymi matrioszkę rosyjską znajdującą się na ludzkim włosie, malutką karafkę z prawdziwym winem oraz stół szachowy z figurkami szachowymi. Według mnie, obie ekspozycje były jednakowo wartościowe. Bardziej jednak pobudziła moją wyobraźnię druga wystawa. Mam nadzieję, że częściej będziemy mieli okazję oglądać takie wystawy.

Ewelina Rybus

...Następnie udaliśmy się do sali z mikroskopami. Tu najbardziej mi się podobało. Był tam zminiaturyzowany do 0,002 milimetra bałwanek umieszczony na włosku! Zastanawiałem się, ile ktoś czasu poświęcił na wykonanie tych wszystkich rzeczy. Po, moim zdaniem, udanej wycieczce wróciliśmy do szkoły. To była najlepsza wycieczka jaką mieliśmy.

Marek Piętka

Pani przewodnik opowiadała o pojazdach i lotach kosmicznych... Moim zdaniem było ciekawie. Mam nadzieję, że kiedyś będę mogła pójść jeszcze raz do Muzeum Techniki.

Sylwia Jóźwiak

Druga wystawa była ciekawsza. Te przedmioty pod mikroskopem były niesamowite! ...Wycieczkę uważam za niezłą.

Bruno Parzych