Wycieczka do Straży Pożarnej.

9 maja 2008

W piękny majowy dzień byliśmy z wizytą w jednostce Straży Pożarnej. Mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska, jak wygląda praca strażaków, zapoznać się dokładnie z urządzeniami wykorzystywanymi w codziennej służbie. Oto opinie uczniów klasy II na temat wycieczki:

Oczami uczniów - wycieczka do Straży Pożarnej.
Nasz przewodnik opowiadał nam o pracy strażaka. Dowiedzieliśmy się na jakie zagrożenia może narazić się strażak podczas akcji. Strażacy nie tylko gaszą pożary, ale też pomagają ludziom w innych sytuacjach np. przy wypadkach drogowych, klęskach żywiołowych, zdejmowaniu zwierząt z drzew. Zapoznaliśmy się ze sprzętem strażackim. Oglądaliśmy wyposażenie samochodu strażackiego.

Najbardziej podobało mi się jak podczas próbnego alarmu cała ekipa zjechała po rurze. Wycieczka była bardzo interesująca, ponieważ dowiedzieliśmy się z niej jak pracują strażacy.

Ewelina Rybus

Wycieczka ta była bardzo ciekawa, ponieważ widzieliśmy wozy strażackie, a nawet mogliśmy wejść do środka. Widzieliśmy ubiór strażaka, który chroni go przed ogniem. Mogliśmy też wziąć do ręki węża gaśniczego. Potem poszliśmy do garażu, widzieliśmy rurę, po której zjeżdżali strażacy.

Wycieczka mi się podobała, ponieważ dowiedziałem się wiele nowych rzeczy .

Adam Grzybowski

Pan strażak bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy. Pokazywał nam, jak szybko można rozwinąć wąż strażacki. Potem zwiedzaliśmy wóz strażacki, gdzie mogliśmy usiąść za kierownicą. Następnie pokazano nam, jak się zjeżdża po rurze z pokoju strażackiego do garażu. To podobało mi się najbardziej.

Bardzo podobała mi się ta wycieczka.

Marysia Sarnacka

Z tej wycieczki dowiedziałam się wiele interesujących informacji. Okazuje się, że Straż Pożarna nie tylko gasi pożar , ale i może zdejmować koty z drzew, pomaga ludziom w czasie powodzi i ofiarom wypadków drogowych. Wszyscy byli zachwyceni, gdy na dźwięk próbnego alarmu strażacy zjeżdżali po rurze do garażu. Mogliśmy także wsiąść do wozu strażackiego.

To była bardzo przyjemna wycieczka.

Zosia Precht

Pan przewodnik opowiadał nam, jak się szkoli strażaków. Pozwolił nawet wsiąść do wozu strażackiego. Każdy z nas przez chwilę mógł się poczuć, jak prawdziwy strażak. Pan Piotr pozwolił nam też polać wodę z podręcznej pompy. Strażacy pokazali nam, jak wygląda akcja wyjazdu do pożaru. A na koniec jeden ze strażaków puścił syrenę alarmową.

Uważam, że praca strażaka wiąże się z wielką odpowiedzialnością i odwagą. Jest to wyjątkowa służba, niebezpieczna, ale bardzo potrzebna, ponieważ niesie pomoc innym ludziom.

Magda Szwet