Wycieczka do Wyższej Szkoły Artystycznej

17 kwietnia 2012

Wizyta była nagrodą za udział w festiwalu dziecięcych zespołów teatralnych "Totalnie teatralnie". Uczniowie mieli okazję obejrzeć szkołę, jej pomieszczenia, przyjrzeć się warsztatom malarskim, zobaczyć prace licencjackie studentów oraz przekonać się na własnej skórze, jak wygląda charakteryzacja aktorska. Być może powrócą tu jeszcze jako studenci...

Na początku oprowadzono nas po tym niezwykłym miejscu. Zobaczyliśmy między innymi salę wykładową i charakteryzatornię. Korytarz w tej szkole zdobią prace studiujących... Myślę, że było to dość ciekawe przeżycie. Dzięki tej wycieczce mieliśmy okazję zobaczyć jak wyglądają studia artystyczne. Być może ta wiedza pomoże nam w wyborze studiów w przyszłości.

Ewelina Rybus

Bardzo podobała mi się steampunkowa charakteryzacja. Modelka była ubrana w pasiaste rajstopy, wysokie buty, specyficznie zawiniętą suknię... a w ręku trzymała parasolkę, na której nie było materiału. Miała ciemne usta otoczone zamkiem błyskawicznym, na jednym oku urządzenie przypominające monokl, drugie oko otoczone było białymi rzęsami. Według mnie wyjście to było jednym z najbardziej interesujących.

Zofia Precht