Wycieczka do Żelazowej Woli

22 czerwca 2010

W ostatnim tygodniu roku szkolnego, wspólnie z innymi uczniami wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do miejsca urodzenia najwybitniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina, do Żelazowej Woli. Wieś Żelazowa Wola położona jest na skraju Puszczy Kampinoskiej, w odległości 54 km od Warszawy. To najsłynniejsze miejsce kultu Kompozytora, licznie odwiedzane przez turystów i melomanów zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Dom Urodzenia Fryderyka Chopina oraz otaczający go park są własnością Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Wycieczka do Żelazowej Woli była bardzo udana, była jedną z najlepszych. Dopisała nam pogoda i dlatego Pani zaprosiła nas na lody. Były przepyszne!

Piotr Walasek

Miejsce urodzenia Chopina jest przepiękne. Naprawdę warto tam pojechać. Muszę koniecznie namówić rodziców, abyśmy pojechali tam w weekend. Podobało mi się wszystko.

Blanka Chmielewska

Wycieczka do Żelazowej Woli bardzo mi się podobała. Wyjątkowo jest być w miejscu urodzenia tak sławnej osoby, widzieć pomieszczenia gdzie mieszkał. Czuję się tam ducha Chopina. A w tle przepięknie grała muzyka.

Natalia Ryfińska