Wyjście do teatru Rampa na spektakl "Świat Bastiana"

20 września 2010

Po szeregu zeszłorocznych lekcji muzealnych w tym roku postanowiliśmy rozpocząć sezon wycieczkowy od wizyty w teatrze. 20 września zamiast w szkole spotkaliśmy się w teatrze Rampa, gdzie o godz. 9.00 rozpoczął się spektakl pt. Świat Bastiana na motywach Niekończącej się opowieści. Myślę, że uczniowie, choć większość znała już treść sztuki z adaptacji filmowej, byli zadowoleni. Świadczą o tym ich wypowiedzi:

Spektakl był o chłopcu, który nazywał się Bastian i przez to, że ciągle marzył, był bardzo nielubiany przez kolegów. Kiedy uciekał przed swoimi antyprzyjacółmi trafił do biblioteki. Jedna, wielka i gruba książka bardzo go przyciągała i ...ukradł ją. Kiedy zaczął ją czytać, zagłębił się w przejmującą historię krainy Fantazjany. Nagle okazało się, że sam naprawdę jest w tej historii i musi uratować świat...

Marysia Sarnacka

Spektakl podobał mi się z powodu dużej ilości śpiewu, tańca oraz wysuwanego ekranu.

Mikołaj Lipiński

Moje wrażenia były bardzo dobre. Aktorzy mieli świetne kostiumy. Efekty specjalne były bardzo ciekawe. Przedstawienie miało bogaty język. Zaskakujące było to, że grający ludzie przechodzili przez nasz rząd.

Bruno Parzych