Wystawa pt. "Mumia - tajemnice starożytnego Egiptu".

24 lutego 2009

To była niezwykła wycieczka - byliśmy na wystawie pt. "Mumia - tajemnice starożytnego Egiptu" zorganizowanej przez Park Miniatur przed Pałacem Kultury i Nauki. Wystawa ta jest dużym przedsięwzięciem, na które składa się: Muzeum Egipskie zawierające ponad 200 eksponatów, inscenizacja rytuału mumifikacji - mumifikacja na żywo, wędrówka po przeklętym grobowcu, wykopaliska archeologiczne i prezentacje multimedialne.

Po raz pierwszy mogliśmy dowiedzieć się tak wielu interesujących rzeczy na temat mumii, różnorodnych bogów i faraonów, opowiedziano nam tajniki legendy o klątwie faraona i różne sekrety Egiptu. Wystawa, widowisko, show oraz mnóstwo atrakcji ożywiło wielu uczniów i wzbudziło duże zainteresowanie.

Oczami uczniów - Wystawa pt. "Mumia - tajemnice starożytnego Egiptu".
Wystawa była niesamowita! Najbardziej podobała mi się przepiękna biżuteria z tamtych czasów. Szkoda tylko, że była aż tak ciężka. Na pamiątkę kupiłam sobie książeczkę, aby jeszcze na długo mieć w pamięci tą wycieczkę.

Maria Redmer

Fajnie było! Zrobiłem wiele zdjęć na pamiątkę. Najbardziej podobało mi się przejście przez grobowiec, było strasznie, ale wcale się nie bałem. Kupiłem też dużo pamiątek.

Michał Wojciechowski

Wystawa bardzo mi się podobała. Straszny był pokaz mumifikacji oraz kiedy mumia wyszła z grobowca! Dziwne było to, że ktoś ruszał się w ścianach.

Nicole Piórkowska