Zagrożone gatunki zwierząt – prezentacja z cyklu „W świecie mojej pasji”

28 listopada 2014

Weronika Słomkowska i Ania Zatryb z klasy 6 wprowadziły nas w świat dzikich zwierząt. Przedstawiły gatunki zwierząt wymarłych i zagrożonych wyginięciem. Mówiły o przyczynach tego zjawiska. Następnie opowiedziały o egzotycznych jaszczurkach hodowanych w domu. Spotkanie zakończyło się konkursem wiedzy o omawianych gatunkach zwierząt. Prezentacja wywarła duże wrażenie zwłaszcza na najmłodszych uczniach.

Bardzo przeżywałyśmy przygotowania do prezentacji. W trakcie bardzo się stresowałyśmy, ale wszystko dobrze poszło. Nie spodziewałyśmy się tak wielkiego zainteresowanie naszymi gekonami. Wszystkie dzieci chciały ich dotknąć, ale niestety nie było tak dużo czasu.

Ania Zatryb

Dziewczyny opowiadały o gatunkach zwierząt, które wyginęły lub są zagrożone. Szczególnie zapamiętałem panterę śnieżną. Jest to gatunek zamieszkujący azjatyckie góry, zagrożony wymarciem. Widać było, że nasze koleżanki włożyły w swą prezentację dużo pracy, a temat jest rzeczywiście ich pasją. Wiele informacji ubarwiły kolorowymi obrazami.

Gabryś Cegieła

W piątek Ania i Weronika z naszej klasy opowiadały o swojej pasji. Pokazywały dwie jaszczurki – Stefana i Snow’a. Opowiadały o ubarwieniach i gatunkach gadów. Zrobiły też konkurs. Występ był moim zdaniem, bardzo dobry, choć średnio mnie interesował, ponieważ to nie była moja tematyka.

Kacper Żołądkowski