Zajęcia w Muzeum Techniki

12 maja 2010

W dniu 12 maja 2010 w Muzeum Techniki uczestniczyliśmy w lekcji "Ciekawa fizyka". Razem z panią przewodnik przeprowadziliśmy eksperymenty, dzięki którym mogliśmy wyjaśnić wiele zjawisk występujących w przyrodzie.

W muzeum oglądaliśmy w towarzystwie przewodnika różne eksperymenty. Były to na przykład kulki przesyłające sygnały, test, który z przedmiotów wcześniej spadnie lub koło obracające się do góry i do dołu, pokazujące nam efekt jojo. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstaje wiatr. Najbardziej podobało mi się pomieszczenie z lustrami. Zobaczyliśmy tam setki swoich odbić... Myślę, że wycieczka była bardzo interesująca.

Ewelina Rybus

Dla mnie każda wycieczka to coś innego niż poprzednie, ponieważ każda jest jedyna w swoim rodzaju. Nawet jeśli pójdzie się na te samą wystawę dwa razy to zawsze jest inny przewodnik, który inaczej tłumaczy. Ta wycieczka podobała mi się i mam nadzieję, że za kilka lat tam wrócę.

Magdalena Maria Szwet

W muzeum oglądaliśmy różne ciekawe rzeczy. Widzieliśmy na przykład koło Maxwella, rury Galileusza, pryzmat i kalejdoskop. Koło Maxwella to zawieszone na dwóch sznurkach koło. Działanie polega na nawijaniu koła na sznurki, a odwija się samo za pomocą energii i siły grawitacji. Według mnie wycieczka była ciekawa i interesująca, ponieważ dzięki fizyce poznałem otaczającą nas rzeczywistość.

Adam Grzybowski