Zielona Szkoła 2014

26-30 maja

Nadszedł czas długo oczekiwanej przez dzieci Zielonej Szkoły. Tym razem zwiedziliśmy Kraków i jego okolice. Zwiedziliśmy dawna siedzibę królów polskich Wawel wraz ze Smoczą Jamą, Rynek Starego Miasta z Kościołem Mariackim, Kopiec Kościuszki, muzeum  z doskonale wykonanymi figurami woskowymi naszych bohaterów narodowych oraz Kopalnię Soli w Wieliczce, która jest jednym z najcenniejszych zabytków w Polsce. Mieszkaliśmy w uroczym miasteczku koło Krakowa, Dobczycach  nad Zalewem Dobczyckim.

Bardzo mi się podobało w Kopalni Soli w Wieliczce, bardzo była smaczna sól na ścianach i pięknie wyglądała kryształowa sól. Szkoda, że byliśmy na wycieczce tak krótko, lepiej by było jak byśmy byli dwa tygodnie.

Witek Lichacz

Bardzo podobało mi się zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce, a najbardziej jeziorko, które tam było i rejs statkiem po Wiśle.

Weronika Stańkowska

Bardzo mi się podobała zabawa na ognisku i wieczory jak chodziliśmy spać, bo opowiadaliśmy sobie z Albertem straszne historie, ale na szczęście nie baliśmy się bo to tylko fantazja.

Alek Manowski