Zielona Szkoła

25-29 maja 2015

Za nami kolejna zielona szkoła, czas zabawy i nauki w terenie. Tym razem wybraliśmy się na Kaszuby zapoznać się ze szczegółami bogatej kultury regionu. Przez pięć dni wędrowaliśmy po kaszubskiej ziemi chłonąc jej urok, rozmawiając z ludźmi, zwiedzając muzea i ciekawe zakątki, takie jak ferma strusi czy dom do góry nogami. Udało nam się posłuchać języka kaszubskiego, pograć na burczybasie, przyjrzeć się mistrzowskim haftom i poznać nieco bliżej ludowe zwyczaje Kaszubów. Wycieczka była nad wyraz udana, przyjemnie i pożytecznie spędziliśmy te wspólne dni, przywożąc na pamiątkę wiele niezapomnianych wrażeń.

Zielona szkoła była ciekawa. Zwiedziliśmy Toruń i jego krzywą wieżę, posłuchaliśmy legend i jego historii. Mieliśmy też spotkanie z gawędziarzem kaszubskim, podczas którego dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy.  Byliśmy też w domu do góry nogami, obejrzeliśmy najdłuższą deskę świata i największy na świecie fortepian.  Posłuchaliśmy też historii o trudnych dla Kaszub czasach i odwiedziliśmy bunkier. Wycieczka bardzo mi się podobała.

Weronika Tomczykiewicz

W ostatnim tygodniu moja cała szkoła wyjechała na zieloną szkołę. Bardzo  mi się podobało. Jedzenie było smaczne, a wszystkie wycieczki po zabytkach interesujące. Dowiedziałam się wielu rzeczy na temat dawnej Polski. Najbardziej spodobało mi się zwiedzanie bunkra, a zwłaszcza słuchowisko imitujące nalot bombowy. Na długo nie zapomnę tej wycieczki.

Aleksander Radoliński

Zielona szkoła w tym roku była wyjątkowo interesująca. Zwiedzaliśmy ciekawe miejsca i mieliśmy też trochę czasu wolnego. najbardziej podobał mi się rejs statkiem po „kaszubskim morzu”. Na statku było dość zimno, ale dało się wytrzymać. Uważam, że to była jedna z najlepszych naszych wycieczek.

Grzegorz Młodożeniec