Zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej

19 września 2017

Lekcja w sejmie była wprowadzeniem dzieci w tematykę funkcjonowania państwa
i stanowienia prawa w naszym kraju. Uczniowie obejrzeli też najważniejsze sale sejmowe, w tym salę plenarnych obrad, gdzie odbywa się głosowanie ustaw. Wycieczka była pouczająca.

Dzisiaj wybraliśmy się na wspaniałą wycieczkę do sejmu. Przed wejściem musieliśmy przejść przez bramki, gdzie sprawdza się, czy ktoś nie wnosi niebezpiecznych przedmiotów. Po przejściu przez korytarz doszliśmy do ślicznej makiety. Pani przewodnik opowiedziała o budynkach, które znajdują się na terenie sejmu. Następnie przeszliśmy do sali, w której odbywają się obrady. Ogólnie wycieczka mi się podobała, mimo, że była krótka.

Gabriela Pańczyniak

Na początku obejrzeliśmy makietę całego sejmu. Po wysłuchaniu informacji na temat najważniejszych budynków sejmu przeszliśmy do Sali obrad, gdzie pani przewodnik mówiła o pracy posłów. Na koniec zrobiliśmy grupowe zdjęcie. Później wróciliśmy spokojnie do szkoły.

Ala Kuźnicka

Gdy przeszliśmy na salę obrad, gdzie zasiedliśmy na galerii, mieliśmy widok na całą salę. Przedstawiono nam, gdzie zajmują miejsca poszczególne partie, członkowie rządu oraz prezydent. Właśnie ta sala zrobiła na mnie największe wrażenie.

Jan Bochański