Klasa II

18 kwietnia 2007
"W przyszłości chcę być..."

"W przyszłości chcę być..." pod takim hasłem odbyło się pierwsze spotkanie dla wszystkich klas. Naszym pierwszym gościem był Pan Tomasz Balkiewicz ze Straży Miejskiej w Warszawie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat pracy strażnika i zasad bezpieczeństwa oraz mieliśmy okazję zobaczyć kilkutysięczną kolekcję naszywek policjantów i strażników z całego świata.

				
11 kwietnia 2007
Wycieczka klas 0, I, II na przedstawienie "Ula z I B" do teatru "Guliwer".

Zanim odbyło się przedstawienie pani E. Kubera wprowadziła nas w klimat Teatru Lalek "Guliwer" . 35 lat temu J. Wilkowski , legendarny twórca polskiego teatru lalek, właśnie na scenie teatru "Guliwer" w Warszawie powołał do życia postać Uli z I B. Dziewczynka w granatowym szkolnym fartuszku stała się ulubioną bohaterką dzieci i rodziców robiąc zawrotną karierę w telewizji. Po obejrzeniu spektaklu mogliśmy się przekonać, że problemy z którymi zmagała się tytułowa bohaterka są wciąż aktualne. Wspaniała scenografia P.E. Lutczyna i muzyka J.

				
21 lutego 2007
Wycieczka klas 0-III do planetarium Muzeum Techniki w Warszawie.

Tematem zajęć było "Niebo zimą". Od pana astronoma dowiedzieliśmy się jak i kiedy najlepiej obserwować niebo, a także gdzie znajdują się najbardziej znane gwiazdozbiory, gwiazdy i planety. Wszystko to oczywiście widzieliśmy na półkolistej imitacji nocnego nieba.

				
8 stycznia 2007
Wycieczka do "Starej Prochowni".

Najpierw pani opowiedziała nam historię tego miejsca. "Dawno, dawno temu zbudowano drewniany, bardzo długi most. Obok tego mostu stała wieża strażnicza. Po pewnym czasie most zawalił się i ludzie wyburzyli również wieżę, bo uznali, że na nic się nie przyda. Na miejscu wieży strażniczej wybudowano więzienie". Pani pokazała nam napis "L.J.", który wyrył w ścianie jeden z więźniów w 1842 roku. Potem na miejscu więzienia powstała prochownia, którą Polacy długo się nie cieszyli, bo Niemcy wysadzili ją w powietrze. Po wojnie odbudowano prochownię.

				
6 grudnia 2006
Mikołajki.

Chyba nie ma takiej osoby, która nie lubi dostawać prezentów czy ich dawać. My, tzn. uczniowie klasy 0 i 1, nie jesteśmy wyjątkiem. Dziś każdy z nas zamienił się na chwilę w Św. Mikołaja i podarował prezent, ale także otrzymał. Każdy z nich był inny, wyjątkowy i sprawił mnóstwo radości. Chłopcy dostali m.in. samochody, klocki, dziewczynki maskotki, książki oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Najważniejsze, że wszyscy mieli uśmiechnięte twarze przez cały dzień.

				
4 grudnia 2006
Musical "Mały Książę" w teatrze Staromiejskim w reżyserii Cezarego Domagały.

Spektakl był dla nas dużym przeżyciem, zwłaszcza, że w jednej z głównych ról mieliśmy okazję zobaczyć panią Bożenę Robakowską, która na co dzień uczy nas w szkole dykcji.
"Mały Książę" to przede wszystkim opowieść o wartości prawdziwej przyjaźni. Uświadamia, że każdy "na zawsze staje się odpowiedzialny za to, co oswoił", a "najważniejsze jest to niewidoczne dla oczu, dobrze widzi się tylko sercem".

				
22 listopada 2006
Wycieczka do Muzeum Techniki.

Obejrzeliśmy tam wiele ciekawych eksponatów, m.in. prototypy lokomotyw, motocykli, samolotów, statków, telefonów, aparatów fotograficznych. Dowiedzieliśmy się jak wytapiano stal i żelazo.
Uczestniczyliśmy w lekcji na temat "W krainie zaklętego dźwięku", na której poznaliśmy budowę pozytywki i szafy grającej oraz wysłuchaliśmy kilku pięknych melodii.
Najbardziej podobało nam się, że mogliśmy sami wykonać monetę, tak jak to robiono w dawnych czasach. Teraz na pamiątkę każdy z nas ma własnoręcznie wykonaną monetę?

				
11 października 2006
Przedstawieniu pt. "Pan Huczek", wystawianym przez Białostocki Teatr Lalek w Teatrze "Guliwer".

Powieść, na podstawie której powstał scenariusz spektaklu, należy do klasyki literatury dziecięcej. Jest to bajka terapeutyczna, pomagająca dzieciom radzić sobie z lękiem.

				
4 października 2006
W parku na poszukiwanie darów jesieni.

Zebraliśmy piękne bukiety kolorowych liści, ponad 20 kasztanów i żołędzi, a nawet 2 orzechy! Następnie z przyniesionych skarbów wykonaliśmy różne ludziki, zwierzątka oraz jesienne ozdoby.

				
19 września 2006
Spacer po okolicy.

Na spacerze ćwiczyliśmy bezpieczne i prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Do tego celu pomocny okazał się wierszyk, którego nauczyliśmy się ostatnio na lekcji:


Nim przez jezdnię przejdziesz żwawo
Spójrz raz w lewo i raz w prawo
Potem w lewo jeszcze raz
I dopiero ruszyć czas!

Po drodze obserwowaliśmy ruch uliczny, a także rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy prawie wszystkie napotkane znaki drogowe!

				
1 września 2006
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2006/07

Tegoroczne, uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego otworzył koncert Pana Marcina Maseckiego (ur.1982r.) – ciekawie zapowiadającego się pianisty jazzowego młodego pokolenia – zdobywcy m.in. I-szego miejsca w Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych '05 w Moskwie; I-szego miejsca w konkursie Jazz Hoeilaart '98 w Brukseli oraz nagrody indywidualnej dla najlepszego solisty festiwalu oraz wielu innych, czołowych nagród i wyróżnień.