Klasa VI

18 kwietnia 2007
"W przyszłości chcę być..."

"W przyszłości chcę być..." pod takim hasłem odbyło się pierwsze spotkanie dla wszystkich klas. Naszym pierwszym gościem był Pan Tomasz Balkiewicz ze Straży Miejskiej w Warszawie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat pracy strażnika i zasad bezpieczeństwa oraz mieliśmy okazję zobaczyć kilkutysięczną kolekcję naszywek policjantów i strażników z całego świata.

				
29 listopada 2006
Spektakl artystów z Teatru Na Woli oraz Teatru Klasyki Młodzieżowej "KEMA" Chłopcy z Placu Broni.

Zespół aktorów, pod kierunkiem młodego reżysera i scenografa Dariusza Sikorskiego, przybliżył uczniom postacie, które większość z nich poznała już na kartach powieści węgierskiego pisarza, ujętej w kanon lektur szkolnych.

				
31 października 2006
Piesza wycieczka klas IV-VI historyczną trasą: Traktem Królewskim

Piesza wycieczka klas IV-VI historyczną trasą: Traktem Królewskim- od ul. Nowy Świat przez Plac Piłsudskiego do Rynku Starego Miasta.
Wyprawa, inspirowana refleksyjną ideą zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych, odbyła się pod hasłem "Warszawa pełna historii". Uczniowie zatrzymywali się przed zabytkowymi kamienicami, pomnikami i tablicami pamiątkowymi. Szczególnie istotne były miejsca upamiętniające heroizm bohaterskich żołnierzy i ludności cywilnej, która zginęła podczas II Wojny Światowej w obronie miasta i ojczyzny.

				
1 września 2006
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2006/07

Tegoroczne, uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego otworzył koncert Pana Marcina Maseckiego (ur.1982r.) – ciekawie zapowiadającego się pianisty jazzowego młodego pokolenia – zdobywcy m.in. I-szego miejsca w Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych '05 w Moskwie; I-szego miejsca w konkursie Jazz Hoeilaart '98 w Brukseli oraz nagrody indywidualnej dla najlepszego solisty festiwalu oraz wielu innych, czołowych nagród i wyróżnień.