Klasa 0

18 kwietnia 2007
"W przyszłości chcę być..."

"W przyszłości chcę być..." pod takim hasłem odbyło się pierwsze spotkanie dla wszystkich klas. Naszym pierwszym gościem był Pan Tomasz Balkiewicz ze Straży Miejskiej w Warszawie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat pracy strażnika i zasad bezpieczeństwa oraz mieliśmy okazję zobaczyć kilkutysięczną kolekcję naszywek policjantów i strażników z całego świata.

				
11 kwietnia 2007
Wycieczka klas 0, I, II na przedstawienie "Ula z I B" do teatru "Guliwer".

Zanim odbyło się przedstawienie pani E. Kubera wprowadziła nas w klimat Teatru Lalek "Guliwer" . 35 lat temu J. Wilkowski , legendarny twórca polskiego teatru lalek, właśnie na scenie teatru "Guliwer" w Warszawie powołał do życia postać Uli z I B. Dziewczynka w granatowym szkolnym fartuszku stała się ulubioną bohaterką dzieci i rodziców robiąc zawrotną karierę w telewizji. Po obejrzeniu spektaklu mogliśmy się przekonać, że problemy z którymi zmagała się tytułowa bohaterka są wciąż aktualne. Wspaniała scenografia P.E. Lutczyna i muzyka J.

				
21 lutego 2007
Wycieczka klas 0-III do planetarium Muzeum Techniki w Warszawie.

Tematem zajęć było "Niebo zimą". Od pana astronoma dowiedzieliśmy się jak i kiedy najlepiej obserwować niebo, a także gdzie znajdują się najbardziej znane gwiazdozbiory, gwiazdy i planety. Wszystko to oczywiście widzieliśmy na półkolistej imitacji nocnego nieba.

				
8 stycznia 2007
Wycieczka do "Starej Prochowni".

Najpierw pani opowiedziała nam historię tego miejsca. "Dawno, dawno temu zbudowano drewniany, bardzo długi most. Obok tego mostu stała wieża strażnicza. Po pewnym czasie most zawalił się i ludzie wyburzyli również wieżę, bo uznali, że na nic się nie przyda. Na miejscu wieży strażniczej wybudowano więzienie". Pani pokazała nam napis "L.J.", który wyrył w ścianie jeden z więźniów w 1842 roku. Potem na miejscu więzienia powstała prochownia, którą Polacy długo się nie cieszyli, bo Niemcy wysadzili ją w powietrze. Po wojnie odbudowano prochownię.

				
14 grudnia 2006
Wycieczka do teatru "Baj" na przedstawienie "Wielka Nowina".

"Wielka Nowina" - to spektakl bożonarodzeniowy, który przeniósł nas w odległe czasy do miejsca narodzin dzieciątka Jezus. Wspaniała scenografia, kostiumy, przepiękna oprawa muzyczna, a do tego profesjonalna gra aktorów sprawiła, że wszyscy poczuliśmy klimat nadchodzących świąt.

				
6 grudnia 2006
Mikołajki.

Chyba nie ma takiej osoby, która nie lubi dostawać prezentów czy ich dawać. My, tzn. uczniowie klasy 0 i 1, nie jesteśmy wyjątkiem. Dziś każdy z nas zamienił się na chwilę w Św. Mikołaja i podarował prezent, ale także otrzymał. Każdy z nich był inny, wyjątkowy i sprawił mnóstwo radości. Chłopcy dostali m.in. samochody, klocki, dziewczynki maskotki, książki oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Najważniejsze, że wszyscy mieli uśmiechnięte twarze przez cały dzień.

				
30 listopada 2006
Zabawa andrzejkowa.

W ten dzień nasza klasa zamieniła się w salę balową, a ławki zastawione były pysznościami przygotowanymi przez rodziców. Jak tradycja nakazuje przepowiadaliśmy przyszłość za pomocą wróżb ukrytych np.: w balonach. W przyszłości z naszej grupy wyłoni się gwiazda filmowa, polityk, pisarz i piosenkarz, innym spełnią się skryte marzenia, a jeszcze inni odwiedzą najciekawsze zakątki świata. Poznaliśmy także imię naszej przyszłej sympatii i oczywiście nie zabrakło lania wosku, gdzie z woskowych zlepków dowiedzieliśmy się co nas wkrótce spotka.

				
22 listopada 2006
Wycieczka do Muzeum Techniki.

Obejrzeliśmy tam wiele ciekawych eksponatów, m.in. prototypy lokomotyw, motocykli, samolotów, statków, telefonów, aparatów fotograficznych. Dowiedzieliśmy się jak wytapiano stal i żelazo.
Uczestniczyliśmy w lekcji na temat "W krainie zaklętego dźwięku", na której poznaliśmy budowę pozytywki i szafy grającej oraz wysłuchaliśmy kilku pięknych melodii.
Najbardziej podobało nam się, że mogliśmy sami wykonać monetę, tak jak to robiono w dawnych czasach. Teraz na pamiątkę każdy z nas ma własnoręcznie wykonaną monetę?

				
Październik 2006
Wycieczka do ZOO klas 0,I związana z tematem "świat zwierząt".

Celem wycieczki było:
-usystematyzowanie wiadomości na temat życia zwierząt egzotycznych w naturalnym środowisku i w ZOO,
-bogacenie słownictwa dziecka o nazwy zwierząt egzotycznych,
-wdrażanie do określania cech charakterystycznych, wskazywania różnic w budowie zwierząt,
-odpowiedź na pytanie - jak zwiedzający powinni zachowywać się w ZOO?

				
Wrzesień 2006
Wyjście do biblioteki dziecięco-młodzieżowej w Dzielnicy Śródmieście.

Cel: oswajanie ze sztuką słowa- spotkania z książką,
-poznanie biblioteki i czytelni, założenie karty czytelnika ,
-umiejętność wypożyczania książek oraz zachowania się w bibliotece i czytelni,
-przestrzeganie zasad higieny czytania i dbałość o książkę,
-dostrzeganie różnic w odmiennych wydaniach edytorskich tej samej książki,
-posługiwanie się terminami: bohater, akcja, narrator, wiersz, rym, zwrotka , baśń, legenda,
opowiadanie, komiks, słownik, encyklopedia, album, autor, ilustrator, czytelnik,

				
1 września 2006
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2006/07

Tegoroczne, uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego otworzył koncert Pana Marcina Maseckiego (ur.1982r.) - ciekawie zapowiadającego się pianisty jazzowego młodego pokolenia - zdobywcy m.in. I-szego miejsca w Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych '05 w Moskwie; I-szego miejsca w konkursie Jazz Hoeilaart '98 w Brukseli oraz nagrody indywidualnej dla najlepszego solisty festiwalu oraz wielu innych, czołowych nagród i wyróżnień.

				
15 grudnia 2005
Bożonarodzeniowy Kiermasz dla dzieci chorych na raka.

Najpierw pojechaliśmy do Teatru Rampa na bożonarodzeniowy koncert pt. A my do Betlejem... Po powrocie z teatru zajęliśmy się ostatecznymi przygotowaniami do kiermaszu.
Pomysł organizowania corocznego kiermaszu jest już szkolną tradycją, którą kontynuujemy. Tym razem jednak zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dzieci chore na raka. Kiermasz rozpoczął się o godzinie 14.00, wtedy też zaczęli przychodzić pierwsi goście. A było po co.
W swej ofercie uczniowie klas IV - VI przy aktywnym udziale Rodziców i Wychowawczyń przygotowali: Sprzedaż: