Klasa II

27 czerwca 2013
Zakończenie Roku Szkolnego w Rampie

27 czerwca 2013r. w Teatrze Rampa odbyło się uroczyste Artystyczne Zakończenie Roku Szkolnego. Tradycyjnie pożegnaliśmy uczniów klasy VI, a także obejrzeliśmy występy artystyczne przygotowane przez  Panią Annę Matecką oraz Panią Małgorzatę Ścibisz, w których wystąpili wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Pani Dyrektor z wychowawcami klas wręczyła wyróżnienia i nagrody wybitnym uczniom naszej szkoły.
To był kolejny wspaniały Wieczór z Kulturą w PSP 114.

				
12 czerwca 2013
Piknik z okazji Dnia Dziecka

Kolejny raz nasza szkoła we współpracy z biurem podróży "Potris" zorganizowała wspaniały piknik  z okazji Dnia Dziecka. Na terenie parafii przy pl. Szembeka (pod opieką nauczycieli i animatorów) dzieci mogły spędzić kilka godzin na beztroskiej zabawie.
Było dużo atrakcji: kolorowy zamek do skakania, dmuchana gąsienica czy zapasy w oponach. Nie zabrakło również pysznych kiełbasek z grilla.

Zabawa w niebieskich oponach do uderzania była bardzo fajna.

				
11 czerwca 2013
Prezentacje Kasi i Olgi z cyklu „W świecie mojej pasji”.

11 czerwca 2013r., w ramach cyklu „W świecie mojej pasji...” spotkaliśmy  się z uczennicami naszej szkoły. Kasia Koniecko z kl. 6 opowiadała nam o swoim ulubionym zajęciu, jakim jest pływanie. Dowiedzieliśmy się od Niej jakie są style pływackie oraz jak pobić rekord w tej wyjątkowej dyscyplinie sportowej.
W drugiej części spotkania wystąpiła Olga Grabowska także z kl. 6, która wprowadziła nas w świat eksperymentów, wywołując tym wielkie zainteresowanie u wszystkich uczestników tego spotkania.
 

				
7 czerwca 2013
Wycieczka do ZOO

Kolejny raz przekonaliśmy się, że ZOO jest miejscem wspaniałym i niezwykle pouczającym. Kilka godzin, które spędziliśmy w tym miejscu pozostanie nam w pamięci na długo... czyli do następnego razu, ponieważ ZOO nigdy się nie nudzi ani małym ani dużym.

 

Bardzo mi się podobały małe pingwiny, bo były śmieszne i wyglądały jak pingwiny z bajki pt."Pingwiny z Madagaskaru".

				
5 czerwca 2013
Świat pasji

5 czerwca odbyło się III spotkanie z cyklu „W świecie mojej pasji…”. „Biblioteka – mój raj” to tytuł dzisiejszej prezentacji. Ignacy Bombuy z klasy III opowiedział nam o swoich zainteresowaniach - są to książki. Przedstawił ich historię powstania i opowiedział o swojej ulubionej literaturze.

				
22 maja 2013
W przyszłości chcę być...

Mieliśmy dzisiaj dużą przyjemność spotkać się w naszej szkole z aktorem Radosławem Pazurą. Kolejny raz przekonaliśmy się, że można być gwiazdą i jednocześnie skromnym, sympatycznym człowiekiem, dla którego aktorstwo jest prawdziwą pasją. Pan Pazura opowiedział nam o swojej zawodowej drodze.
Przekazał nam ważne przesłanie, że w życiu trzeba się kierować zasadami i wartościami bo bez nich możemy pogubić się, że rodzina jest najważniejsza, i że wszystko, co robimy nie jest dziełem przypadku. Było to kolejne bardzo ciekawe spotkanie.

				
20 maja 2013
W świecie mojej pasji...

Dzisiaj odbyło się drugie spotkanie z cyklu "W świecie mojej pasji".
Tym razem kolega z V klasy - Tadeusz opowiedział wszystkim uczniom o swoim hobby jakim jest filatelistyka. Uczniowie obejrzeli także Jego bogatą kolekcję znaczków.
 

				
6-10 maja 2013
Zielona Szkoła

Nareszcie nadszedł czas długo wyczekiwanej wycieczki. Z radością i ciekawością spotkaliśmy się w dniu wyjazdu przy autokarach, aby przeżyć nową przygodę.
Podczas tego 5-dniowego wyjazdu zwiedziliśmy Ziemię Lubelską i poznaliśmy jej historię. Byliśmy w Lublinie, Zamościu, Chełmie, Sandomierzu i pięknym Roztoczu. Mieszkaliśmy w malowniczej miejscowości Krasnobród.

				
26 kwietnia 2013
Warsztaty w CSW

Warsztat wprowadził dzieci w zagadnienia rzeźby i sztuki współczesnej. Uczniowie stworzyli z papieru i kolorowej taśmy postaci z wymyślonej przez animatora opowieści o planecie z kosmosu. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym wyzwaniem tworząc fantastyczne, kolorowe rzeźby. Zajęciom towarzyszyła prezentacja multimedialna pokazująca wybrane prace słynnych rzeźbiarzy.

 

				
22 kwietnia 2013
Spotkanie z Krzysztofem Ibiszem

Kolejny raz mieliśmy przyjemność spotkać się w naszej szkole ze słynną osobą. Tym razem PSP 114 odwiedził aktor i prezenter Krzysztof Ibisz. Bardzo szybko nawiązał porozumienie z naszymi uczniami i w ciekawy sposób opowiedział nam o swoim zawodzie, obecnej karierze i pierwszych krokach w telewizji. Przekazał dzieciom przesłanie, że marzenia się spełniają.

				
14 kwietnia 2013
Premiery Teatralne PSP 114!

W niedzielę, 14 kwietnia 2013 odbyły się  Premiery Teatralne zorganizowane przez naszą szkołę. W teatrze Rampa kolejny raz zaprezentowali się wszyscy uczniowie. Jest to duże wydarzenie dla całej naszej społeczności szkolnej.

Program artystyczny przygotowali: pan Tomasz Łysiak, pani Anna Matecka, pani Małgorzata Ścibisz. Mogliśmy podziwiać wspaniałe występy naszych uczniów w poważnym repertuarze takim jak "Sen nocy letniej" oraz w komediowych przedstawieniach, kabarecie oraz muzyczno-tanecznych popisach.

				
5 marca 2013
W przyszłości chcę być...

Mieliśmy dzisiaj ogromną przyjemność spotkać się w naszej szkole ze słynną wokalistką Justyną Steczkowską. Przemiła i mądrą artystka opowiedziała uczniom o swoim dzieciństwie, rodzinie i obecnej karierze. Przekazała dzieciom ważne przesłanie: należy wierzyć w siebie i ciężko pracować, aby spełnić swoje marzenia.
Całe spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze. Było dużo pytań od dzieci, wspólne śpiewanie, a na koniec konkurs z nagrodami w postaci płyt Pani Steczkowskiej. Oczywiście nie zabrakło też zdjęć i autografów piosenkarki dla każdego ucznia.

				
22 lutego 2013
W przyszłości chcę być...

Dzisiaj gościem szkoły była Pani Jolanta Borowiec, dyrektor Polsat Cafe i mama naszej koleżanki z klasy - Natalki. Pani Borowiec z pasją opowiadała o zawodzie, który wykonuje. Pokazała nam telewizję od "kuchni". Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o pracy prezenterów, operatorów czy reżyserów. Uczniowie naszej szkoły mieli okazje zaprezentować się przed profesjonalną kamerą. Na koniec spotkania zostały wręczone nagrody dla odważnych, a nasz Gość rozdawał autografy wszystkim uczniom ze szkoły.

				
19 lutego 2013
Pasje naszych uczniów.

W dniu dzisiejszym rozpoczął się nowy cykl audycji szkolnych z udziałem naszych uczniów, którzy chcą podzielić się swoimi pasjami z koleżankami i kolegami PSP 114.

Bohaterem pierwszego spotkania była uczennica klasy VI Basia Szatkowska. Opowiedziała nam o swojej muzycznej pasji - grze na fortepianie. Zaprezentowała też swoje umiejętności muzyczne grając etiudy. Uczniowie mieli dużo pytań, na które Basia chętnie udzieliła odpowiedzi.

Czekamy na następnych pasjonatów!

 

				
25 stycznia 2013
Bal karnawałowy

25 stycznia odbył się w naszej szkole wyczekiwany bal karnawałowy. Dzieci z klas I - III bawiły się wspólnie w pięknie przystrojonej w balony i serpentyny sali. Wszyscy uczniowie byli wspaniale przebrani za postaci z bajek i filmów. Jury zgodnie uznało, że w tym dniu wszystkie dzieci zasłużyły na tytuł królowej i króla balu. W przerwach między tańcami uczniowie brali udział w różnych zabawnych i konkursach. Nie zabrakło także bardzo obfitego, słodkiego bufetu. To był wspaniały dzień, pełen emocji i radości.

Wszyscy wspaniale się bawili!

				
17 stycznia 2013
Wizyta w Domu Nazaret

17 stycznia 2013 udaliśmy się do Domu dla Matek z Dzieckiem w Otwocku. Przywitały nas nie tylko uśmiechnięte Mamy, ale też wyjątkowa osoba jaką jest Siostra Konsolata. Przy kawie i słodkościach opowiadała nam o planach rozwoju Domu, o dzieciach i miłości do pomagania ludziom. W tym roku udało się nam zakupić m.in. odkurzacz, drukarkę, ręczniki, komplety pościeli, żelazko. Każda z Mam dostała również indywidualną paczkę dla siebie i swojego maluszka.

				
12 stycznia 2013
Przekazanie darów podopiecznym Azylu w Konstancinie

Dnia 12 stycznia 2013r. wyruszyliśmy do Azylu przy Fundacji Św. Franciszka, by przekazać wszystkie dary dla zwierząt zgromadzone w czasie szkolnej akcji. Do potrzebujących podopiecznych Pani Ireny Jarosz - prowadzącej Azyl w Konstancinie - dostarczyliśmy wiele ciężkich pudeł wypełnionych karmą, ciepłymi kocami, ręcznikami, materacami, zabawkami, a także środkami pielęgnacyjnymi. Wywołaliśmy wzruszenie i ogromną radość.

				
20 grudnia 2012
Wycieczka do Stacji Filtrów.

Byliśmy dzisiaj na wycieczce w Stacji Filtrów gdzie pod opieką przewodnika zwiedziliśmy zabytek XIX-wiecznej architektury przemysłowej. Wizyta zaczęła się od bardzo ciekawej lekcji o roli wody i uzdatniania jej do picia. Spotkanie odbyło się w sali wystawowej w dawnej hali pomp, gdzie wśród pamiątek związanych z historią wodociągów warszawskich znajdują się m.in. oryginalne szkice i rysunki autorstwa projektanta stacji - Williama Lindleya.

				
6 grudnia 2012
Mikołajki

6 grudnia 2012 roku w naszej szkole (już tradycyjnie) odbyły się wyczekiwane przez uczniów Mikołajki. Dzień wcześniej udekorowaliśmy choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi. Przyszliśmy dziś do szkoły przebrani za Mikołajów i Śnieżynki. Odwiedziła nas też nasza koleżanka, która chodziła z nami do klasy "0" i I - bardzo się ucieszyliśmy.

				
26 listopada 2012
Finał Szkolnych Mistrzostw Wiedzy

Dzisiaj odbył się wyczekiwany przez dzieci finał Mistrzostw Wiedzy. Do III etapu zakwalifikowały się 2 osoby z naszej klasy - Angelina Apolinarska i Amelia Ryń. Dzieci losowały pytania z 5 różnych grup: języka polskiego i etyki, j. angielskiego, przedmiotów artystycznych, środowiska społeczno-przyrodniczego i matematyki. Poziom konkursu był bardzo wysoki, obserwowaliśmy pełną emocji i tremy wielokrotną dogrywkę uczestników. Zwyciężczynią w grupie młodszej została Angelina Apolinarska z naszej klasy, miejsce drugie zajął Albert Dybowski z kl.

				
7 listopada 2012
Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się z podstawowymi faktami dotyczącymi Powstania. Szukaliśmy odpowiedzi na wiele nurtujących pytań tworząc oddział powstańczy. Zwiedzanie ekspozycji muzeum w szyku oddziału powstańczego pozwoliło nam odnaleźć emocje i zachowania towarzyszące uczestnikom tamtych wydarzeń.

Bardzo ciekawe było jak pan opowiadał o tym chłopcu - Powstańcu co stracił oko, nazywał się Magik i jak zwiedzaliśmy muzeum.

Amelia Ryń

				
11 października 2012
Wycieczka do Domu Spotkań z Historią.

Byliśmy dzisiaj na zajęciach plastyczno-historycznych w Domu Spotkań z Historią.
Warsztaty miały temat, który bardzo zainteresował wszystkich uczniów - "W co się bawili nasi pradziadkowie?" Opiekun naszej grupy w ciekawy sposób opowiedział i przedstawił historię dawnych zabaw, gier i zabawek.

Bardzo mi się podobało jak rysowaliśmy i słuchaliśmy opowieści babci o dawnych zabawach.

Oliwier Chmielewski

				
14 września 2012 r.
Pożegnanie lata.

14 września (piątek) od 14.00 do 17.00 uczniowie naszej szkoły pożegnali lato podczas imprezy organizowanej przez PSP 114 oraz biuro podróży Potris. Było dużo wspaniałej zabawy na dmuchanym zamku, we wnętrzu wielkiej gąsienicy i przy grach sportowych.
Nie obyło się oczywiście bez pysznych kiełbasek z grilla, które wszystkim smakowały.
Czekamy juz na następny festyn!

Bardzo mi się podobała zabawa w gąsienicy i zjeżdżalnia.

Julia Sosnowska

				
12 września 2012 r.
Wyjście do teatru Guliwer.

Byliśmy dzisiaj na wspaniałym przedstawieniu o przygodach Koziołka Matołka w Teatrze Guliwer. Spektakl opowiadał o Koziołku, który  przemierzał świat szukając swego miejsca na ziemi - Pacanowa. Matołek odwiedził egzotyczne kraje, przeżywał  emocjonujące i pouczające przygody. Oczywiście jak zwykle wychodził cało z każdej opresji. Bardzo ważnym i efektownym elementem przedstawienia była muzyka i piosenki, które bardzo podobały się dzieciom.

				
3 września 2012
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2012/2013

Trzeciego września, po dwóch miesiącach wypoczynku, spotkaliśmy się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. Ucieszeni wydarzeniem, przepełnieni byliśmy radością i pozytywną energią. Dzieci z zaangażowaniem opowiadały o wakacjach.

Oficjalną część wydarzenia otworzyła Pani Dyrektor witając wszystkie dzieci i gości. Następnie wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu folkowego w wykonaniu grupy muzycznej Tempero z Krakowa. Po koncercie Pani Dyrektor przedstawiła nauczycieli i zaprosiła rodziców do klas na zebrania z wychowawcami.